Ubytování Věž Zaječí

Kraj plný slunce vás vítá

 

Rozhledna Maják

Celoročně přístupná rozhledna v katastru obce Zaječí (postavena v roce 2012) nabízí zážitkový pohled do jihomoravské krajiny. Celková výška rozhledny je 27,6 metru a na vyhlídkovou plošinu vede 105 schodů.


Pavlovské vrchy

Oblast Pálavy patří k těm místům, která lidi přitahovala odnepaměti. Můžete se tady vydat do historie a obdivovat památky mikulovské městské památkové rezervace, zříceniny pálavských hradů a v Dolních Věstonicích se dozvědět o tom, jak žili tvůrci Věstonické venuše. Při putování po pálavských přírodních rezervacích můžete vidět vzácné příklady stepí, které zejména na jaře nabízejí překrásnou podívanou na rozkvetlé hlaváčky a kosatce. Najdete tu ale také kus nefalšovaného lužního lesa nebo velmi vzácnou lokalitu se slanomilnou vegetací. O poučení se postarají dvě naučné stezky.


Nové mlýny

Kaskáda tří vodních nádrží pod Pálavou. Mušovská nádrž s letoviskem Pasohlávky je centrum rekreace a vodních sportů. Věstonická nádrž slouží jako přírodní rezervace.


Mikulov

Město pod Pálavou a barokním zámkem, řadou měšt'anských domů a cenným souborem židovských památek. Muzeum vinařství s obřím sudem, nad městem svatý kopeček s křížovou cestou a kaplí sv. Šebestiána. Centrum Mikulovské vinařské oblasti.


Víno a vinařství

Jestliže patříte k milovníkům moravského vína a zajímá Vás vinařství, můžete poznávat vinice a sklepní oblasti při putování po naučných vinařských stezkách. Jedna z nich začíná například na mikulovském zámku, kde sídlí i muzejní expozice věnovaná vinařství. Prohlédnout si tu můžete i nejslavnější exponát tamního muzea – obří sud. Pálava svou vinařskou tradicí doslova žije. Nejlépe to uvidíte v době sklizně – tedy vinobraní.

Archeologické naleziště s doklady nejstaršího osídlení jižní Moravy, muzejní expozice s modelem pravěkého sídliště. Poblíž odkryto slovanské hradiště z 10.-12. století. Světoznámý nález sošky Věstonické Venuše.


Turistika

Oblast Pálavy můžete poznávat jako pěší nebo cykloturisté na krásných značených trasách. Můžete ji obdivovat z koňského hřbetu, můžete tu sportovat i rybařit. 

Nezapomeňte navštívit:


Jen 25 km od nás: Aqualand Moravia

Oblast Pálavy můžete poznávat jako pěší nebo cykloturisté na krásných značených trasách.

Lednice, Valtice, Mikulov - nejznámější historické obce v oblasti